دنیا سلام

دنیا سلام

این اولین پست وبلاگ آهارینو هستش و دوست دارم یه گپ و گفت دوستانه باهم داشته باشیم. هدف ما در آهارینو رفع  نیاز کاربران با تولید و ارائه محصولات خلاقانه و نوآورانه هستش. وقتی صحبت تولید توی کشورمون مطرح میشه موضوع اونقدرها هم نمیتونه ساده باشه چراکه ذینفع‌های متعددی یا از قبل توی بازار هستند یا با توجه به ضعف بازار ذینفع‌های جدیدی به حوزه وارد میشن که کمتر نگاه عام‌المنفعه دارن و بیشتر به نفع شخصی فکر می‌کنن. به هرحال این یک واقعیت توی اقتصاد کشورمون هست و باید از یک نقطه شروع کرد و برای بهبود شرایط قدمی برداشت. 

قبل اینکه ببینیم ما چطور به اندازه توان خودمون برای بهبود این شرایط تلاش می‌کنیم دوست داریم یکم بیشتر راجع به تولید با هم صحبت کنیم. توی یک مجموعه تولیدی با هر مقیاسی هر جای دنیا وقتی ایده ارائه محصولی مطرح میشه افراد یا گرو‌های مختلفی (حقیقی/حقوقی) کنار هم تعامل و تلاش می‌کنن تا اون ایده به محصول تبدیل شه و نهایتا در اختیار مصرف کننده قرار بگیره و نیازشو برطرف کنه. هر کدوم از این افراد یا گروه‌ها توی یکی از بخش‌های: طراحی، ساخت، بسته‌بندی، مواد اولیه، شبکه توزیع، مطالعه بازار، قیمت‌گذاری، بازاریابی، فروش، پشتیبانی، تامین مالی و امنیت حقوقی فعالیت می‌کنند و حاصل فعالیتشون میشه محصولی که کاربر برای رفع نیازش تهیه و استفاده می‌کنه. بهمین‌ خاطر تولید یکی از ارکان اقتصاد مولد بشمار میره. کنار این ویژگی در فرایند‌های مرتبط با تولید یک محصول، ذینفغ‌های متعددی با هم مشارکت می‌کنن و بهمین خاطر تولید یک فرایند اقتصادی عام‌المنفعه نیز هستش. می‌تونیم بگیم نقطه مقابل تولید، واردات هست. کشوری که به واردات متکی هست اقتصاد مولد نداره و عواید کسب شده از واردات محصول مختص شخص یا گروهی خاصی خواهد شد و همین موضوع مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی مانند: انواع رانت یا فاصله طبقاتی را ایجاد و در نهایت موجب گسترش بی‌عدالتی در جامعه خواهد شد.

برای کنترل واردات کشورهای مختلف با ادبیات مختص خودشون افراد جامعه را به تولید تشویق و هدایت می‌کنن. توی سالهای اخیر توی کشور ما هم ادبیات مشابه‌ی تکرار میشه و این تشوق و هدایت در کنار همه‌ی مشکلات جاری تونسته به بهترشدن تولید نسبت به قبل کمک کنه. البته که کشور ما در حوزه تولید هنوز جایی مناسبی قرار نگرفته که مانند خیلی از کشور‌های صاحب نام و نشان باشیم اما اوضاع تولید در کشور نسبت به گذشته بهبود چشمگیری داشته و محصولات متعددی حتی با کیفیت بالاتر از نمونه‌های مطرح خارجی توی کشورمون داره تولید میشه.

یکی از حوزه‌هایی که توجه‌ کمتری توی کشور بهش شده حوزه مربوط به اکسسوری‌ها و ابزارالات خیاطی هستش. توی کشور‌های پیشرفته برند‌های مشهوری توی این حوزه فعالیت می‌کنن، اما بنا به دلایل متعدد قیمت نهایی محصولات این برندها برای کاربران ایرانی سنگین هست و هدف ما تولید این محصولات با تکیه بر دانش و صنعت داخلی هست تا از این طریق هم به رفع نیاز کاربران پاسخ شایسته‌ای داده باشیم هم در حد توان خود در مسیر تولید بومی قدم برداشته و تلاش کنیم. 

شروع فعالیت ما از سال ۱۳۹۳ هستش و توی مدت فعالیتمون تا الان تجربه‌های مختلفی کسب کردیم و با چالش‌‌های متعددی مواجه شدیم اما از اونجایی که به درستی مسیرمون ایمان داریم و عاشق کاری هستیم که انجام میدیم، توانستیم برای هر چالش راه حل مناسبی پیدا کنیم و البته که پیمودن این مسیر بدون حمایت کاربران محصولاتمون غیر ممکن بود و می‌تونیم به یقین بگیم که انتخاب درست مسیر و علاقه ما به کارمان را کاربران محصولات آهارینو دیدن و از ما حمایت کردن، نواقص کارهامون را با ما به اشتراک میزارن و همچنان از ما حمایت می‌کنن. امیدواریم شایسته این حمایت باشیم و توی مسیری که داریم قدم برمیداریم بیشتر و بیشتر اعتماد کاربرامونو جلب کنیم. همین اعتماد و همراهی کاربران باعث شده توی سالهای سخت مثلا: با بودن موجودی مثل کرونا، لانچ محصولاتمون موفق باشه و با هم از این همراهی و سازندگی لذت ببریم.

ازت میخوام اگه پیشنهاد، نقد یا نظری داری پایین همین پست با ما به اشتراک بزاری، برای تو بهترین‌ها را آرزو داریم چون معتقدیم تو شایسته‌ی بهترین‌ها هستی.

پست جدیدتر

پیام بگذارید