پروفایل کاربری

پروفایل کاربری محل ارائه اطلاعات عمومی و تخصصی کاربر می‌باشد. این بخش از اپلیکیشن برای خیاط و مشتری بصورت کامل در دسترس می‌باشد. در این بخش از مستند راهنمای اپلیکیشن آهارینو موارد مربوط به تنظیم پروفایل کاربری ارائه شده است. دقت داشته باشید که تنظیم پروفایل کاربری از بخش‌های مهم اپلیکیشن مخصوصا برای خیاطان می‌باشد. در صورتی که بعنوان کاربر خیاط از آهارینو استفاده می‌کنید برای تنظیم پروفایل کاربری دقت مضاعف داشته باشید.

نکته 1

در این راهنما تلاش شده تا مراحل تنظیم پروفایل کاربری با جزئیات کامل ارائه شود. درصورتی که بنا به هر دلیلی در هر مرحله از تنظیم با مشکل مواجه شدید تقاضا  داریم مشکل را با توصیف کامل و در صورت امکان به همراه تصویر به پشتیبانی آهارینو اطلاع دهید. ما تلاش می‌کنیم در کوتاهترین زمان ممکن موضوع را بررسی و برای رفع مشکل اعلام شده اقدام کنیم. برای ارتباط با پشیتیبانی آهارینو از روش‌های زیر می‌توانید استفاده کنید.

قبل از شروع تنظیم بخش پروفایل کاربری لازم است با مفاهیم کلیدی آشنا شوید. در ادامه این مفاهیم معرفی شده است:

1. نام کاربری

نام کاربری یکی از مهمترین دارائی‌های دیجیتال کاربر، در اپلیکیشن آهارینو می‌باشد. بمنظور حفظ حریم خصوصی کاربران، آهارینو فقط با استفاده از این نام، کاربران را به هم متصل می‌نماید. هر کاربری که برای نخستین بار یک نام کاربری را دریافت کرده باشد تملک و یکتائی این نام برای همیشه به این کاربر اختصاص خواهد یافت مگر اینکه کاربر نام کاربری تحت تملک خود را تغییر داده باشد. قابلیت‌های منتشر شده در نسخه‌های آتی آهارینو وابسته به این نام می‌باشد و پیشنهاد می‌شود قبل از رزور شدن نام مطلوب با تنظیم پروفایل کاربری آنرا تحت تملک خود درآورید.

نکته 2 (مهم)

نام کاربری انتخاب شده در کل اینترنت از طریق دامنه Aharinno قابل دسترسی می‌باشد، بنابراین برای انتخاب نام کاربری تنها ترکیبی از حروف (abbcdefghijklmnopqrstuvwxyz) و شماره‌های (صفر تا نُه) انگلیسی و نشانه‌های: “-“، “_” بدون فاصله قابل استفاده می‌باشد.

2. نام مستعار / نام و نام خانوادگی

نام مستعار همان نام و نام خانوادگی کاربر می‌باشد. این نام می‌تواند با ترکیبی از حروف فارسی/انگلیسی و… تنظیم شود. این نام ویژگی یکتائی مانند نام کاربری نداشته و امکان تنظیم مقدار مشابه توسط چندین کاربر مقدور است.

۳. درباره من

درباره من محلی برای نوشتن متنی برای معرفی خود به سایر کاربران آهارینو ‌می‌باشد. کاربر می‌تواند با استفاده از این نوشته: هنر، علایق، تخصص و هر اطلاعی که بصورت عمومی قابل انتشار می‌باشد و به ایجاد شبکه قویتر کمک می‌کند را در این قسمت پروفایل کاربری با سایر کاربران آهارینو به اشتراک بگذارد.

۴. علایق من

علایق من مجموعه‌ای از تگ‌ها می‌باشد که بصورت خلاصه در یک نگاه، علایق کلیدی کاربر را بیان می‌کند. این تگ‌ها در نسخه‌های آتی آهارینو معیار معرفی کاربران به یکدیگر می‌باشد و علاوه بر این کلید‌واژه‌های علایق من، در کاوشگر آهارینو و سایر موتور‌های جستجو قابل جستجو خواهد بود. دقت داشته باشید که این تگ‌ها بصورت پیشفرض در سیستم تنظیم شده است و بصورت پیوسته بروز می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود لیست علایق خود را همواره بروز نگهدارید.

نکته 3

درصورتیکه تگ مورد علاقه شما در لیست تگ‌های پیشنهادی موجود نمی‌باشد، آنرا به پشتیبانی آهارینو اطلاع دهید تا در کوتاهترین زمان پس از تائید به لیست تگ‌های پیشنهادی اضافه شود.

۵. شبکه‌های احتماعی من

شبکه‌های اجتماعی من لیستی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. با این قابلیت کاربر می‌تواند شبکه‌های اجتماعی خود را با سایر کاربران آهارینو به اشتراک بگزارد. 

۶. ویترین

ویترین محل ارائه و اشتراک چندین تصویر می‌باشد. با استفاده از این قابلیت کاربر خیاط می‌تواند نمونه‌ کارهای ویژه خود را با مشتریان و سایر همکاران خود به اشتراک بگذارد.

۷. نمایه

نمایه تصویری از کاربر می‌باشد که در سایر قابلیت‌های آهارینو برای معرفی راحت‌تر کاربر استفاده می‌شود.

نکته 4 (مهم)

با توجه به فعالیت اپلیکیشن آهارینو تحت قوانین جاری جمهوری اسلامی، مسئولیت انتشار محتوای مغایر با این قوانین به عهده کاربر می‌باشد و آهارینو هرگونه مسئولیتی در این باره را از خود صلب می‌کند.

مشاهده پروفایل کاربری

برای مشاهده پروفایل کاربری خود، در صفحه خانه / اصلی / home (تصویر-۱) روی آیکن:  که در گوشه بالا و سمت راست صفحه نمایش قرار داده شده تاچ کنید. پس از تاچ آیکن، صفحه دسترسی‌های سریع را مشاهده خواهید کرد (تصویر-۲). انتخاب نخستین گزینه این صفحه پروفایل کاربری شما را نمایش خواهد داد (تصویر-۳).

تصویر-۱
تصویر-۲
تصویر-۳
تصویر-۴

اگر تاکنون پروفایل کاربری خود را تنظیم نکرده باشید، این صفحه با مقادیر پیشفرض نمایش داده خواهد شد، مشابه تصویر-۳ در غیر اینصورت آخرین محتوای تنظیم شده در این صفحه نمایش داده خواهد شد (تصویر-۴).

تنظیم پروفایل کاربری

برای تنظیم پروفایل کاربری خود دکمه ویرایش پروفایل که در انتهای صفحه پروفایل کاربری قرارداده شده را تاچ کنید. دقت داشته باشید درصورتی که این دکمه را مشاهده نمی‌کنید صفحه را به سمت بالا اسکرول کنید (بِکشید). بعد از انتخاب دکمه مورد نظر صفحه ویرایش پروفایل کاربری نمایش داده خواهد شد (تصویر-۵). حال موارد زیر را درنظر داشته باشید:

  • برای افزودن تصویر به ویترین پروفایل کاربری آیکن را تاچ کنید. پس از تاچ آیکن گزینه‌‌های تنظیم ویترین نمایش داده خواهد شد (تصویر-۶):
  • برای تنظیم تصویر نمایه روی آن تاچ کنید و تصویر مورد نظر را انتخاب کنید.
  • محتوای مورد نظر را در قسمت‌های: “نام و نام‌‌خانوادگی”، “نام کاربری” و “درباره‌ من” وارد کنید.
  • تگ‌های مورد نظر را با استفاده از دکمه + افزودن به پروفایل کاربری خود اضافه کنید (تصویر-۷).
  • آدرس صفحات اجتماعی خود را با استفاده از دکمه + افزودن به پروفایل کاربری خود اضافه کنید (تصویر-۸).

پس از بررسی محتوای تنظیم شده و در صورت تائید دکمه ذخیره که انتهای صفحه قرار داده شده را انتخاب کنید. دقت داشته باشید در صورتی که این دکمه را مشاهده نکردید صفحه را به سمت بالا بکشید.

تصویر-۵
تصویر-۶
تصویر-۷
تصویر-۸
نکته 5

درصورتی که نام کاربری انتخاب شده قبلا توسط کاربر دیگری اخذ شده باشد، این موضوع با نمایش پیغام خطا اطلاع رسانی می‌شود و برای انجام ذخیره سازی پروفایل کاربری لازم است نام کاربری یا مقداری نداشته باشد یا با مقداری که قبلا اخذ نشده باشد تنظیم گردد. در صورتی که قصد دارید تغییرات اعمال شده را لغو کنید از دکمه: در گوشه بالا و سمت راست قرار داده شده، استفاده نمائید.